Vysoké náklady na koróziu a znečistenie vodným kameňom

Vysoké náklady na koróziu a znečistenie vodným kameňom

Poškodenie zariadenia, strata energie a zvýšená údržba

Tvorba vodného kameňa a korózie na povrchoch zariadení obmedzuje prietok vody, upcháva zariadenie a znižuje účinnosť systému. Výsledky môžu byť nákladné - zvýšená spotreba energie, väčšie prestoje, dodatočná údržba a znížená životnosť zariadenia.


Úspora energie

Pretože ION ScaleBuster odstraňuje zvyšky vodného kameňa z potrubí, ventilov, vykurovacích telies vrátane ohrievačov teplej vody, elektrických vykurovacích telies, priemyselných výmenníkov tepla, potrubí a zásobníkov teplej vody, je potrebné menej energie na ohrev vody.


Čistí existujúce ložiská vodného kameňa

Galvanický efekt ION ScaleBuster poskytuje redukčný účinok na miesta korózie. Zrážaním tvrdosti sa upravená voda stáva menej nasýtenou, a preto je schopná po určitom čase rozpúšťať staré usadeniny.

Potrebny čas závisí od niekoľkých faktorov - hrúbky usadenín vodného kameňa a vzdialenosti postihnutej oblasti od nainštalovaného ION ScaleBuster. Objem vody prechádzajúcej cez ION ScaleBuster určí dobu potrebnú na vyčistenie vodného kameňa a koróznych usadenín zo systému. Jednotka ScaleBuster po nainštalovaní okamžite začne pracovať, ak je stále možný prietok vody.